Herkese Merhabalar

Bir işe başlamak ve bir yazıya ilk cümleleri yazmak hep en zor iştir. Bu zorluğun içerisindeyim şuanda.Sanırım kim olduğumdan ve ne amaçla bu bloğu açtığımdan bahsederek işe başlamalıyım.

Ben kim miyim İzmir de doğmuş İzmir de büyümüş oradan da hiçbir yere gitmeyi düşünmeyen. Dünyalar harikası bir eşe sahip onunla beraber gezmeyi  seven, gezdiği yerlere ait lezzetlerden tatmaya bayılan, bir yerlere gitmediyse boş zamanlarında evde kendi çapında mutfakta vakit geçirmeyi seven. Kendinden çok sevdiklerine bir şeyler hazırlamayı onları şaşırtmayı ve mutlu etmeyi seven biriyim. 

Seyahatlerim sırasında sadece gördüklerimi değil yediklerimi de fotoğraflarım ve bu sayede gidilen yerde ne yenir ne içilir konusu hakkında herkesi bilgilendirmeye çalışırım. Amacımda tam olarak bu aslında gittiğim yerleri oralarda neler görüp neler hissettiğimi neler yaşadığımı paylaşmak. Ne kadar kültürümüzde ayıp kabul edilse de ne yediğimi içtiğimi paylaşmak benim için güzel bir aktivite. Çünkü hiç tanımadığınız bir yere gittiğinizde yeme-içme konusu da önemli bir unsur oluyor tabi bizim gibi değişik lezzetlere düşkünseniz.

Ayrıca pastacılığa ilgi duyan en küçük fırsatları değerlendirip pasta kurabiye yapmaya çalışan mutfağının bir terapi alanı olduğunu düşünen biriyimdir. Paylaşımlarımın da bu bahsettiğim yönlerim üzerine olmasını istiyorum. Umarım sevilecek ilgi duyulacak paylaşımlar olur. Tekrar merhaba blog dünyası :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...