HARİKA BRUGGE'DE HARİKA BİR GÜN

- Geçmişten Esintiler -

O günlerde okuldan arta kalan zamanımızı en iyi nasıl değerlendirebilirizin derdinde olduğumuz zamanlar. Kısa süre içerisinde ne kadar yer görsek o kadar karda sayıyoruz kendimizi gezdikçe geziyoruz anlayacağınız. İşte gezdiğimiz günlerden bir gün.

15 Nisan 2008, Salı

İşte yine yollardayız. Henüz oturma iznimiz çıkmadığı için Belçika sınırları dahilinde geziyoruz. Bu gezide kızlar yok çalışıyorlar.Biz üç silahşörler düştük yollara. Atladık trene yaklaşık 2 saat sonra Brudge'deyiz. İner inmez ilk işimiz INFO'dan bir adet harita almak olur. Artık nasıl turist olunur öğrenmeye başladık. Elimizde harita o sokak senin bu sokak benim geziyoruz. İlk iş meydanı bulduk haritaya göre en önemli tarihi binalar bu meydanda. Evet öylede oldu, ilk gördüğümüz tarihi binaya dalıverdik. Kendimizi büyük bi kuleyi tırmanırken bulduk, o kadar yüksekti ki çık çık bitmedi. Sonunda nasıl bişiyle karşılaşacağımızı gerçekten çok merak ediyorduk. Meğerse bir saat kulesi içerisindeymişiz.Bunu son kata ulaştığımızda fark ettik.Büyük büyük dişliler ve çanlar. Her saat başı büyük bi ihtişamla çalıyor.Buna da şahit olduk. Bir yığın merdiven inerekten binayı terk ettik. Bir sonraki hedefimiz botla şehir turu atmaktı. Çünkü Brudge Belçikanın Venedik'i olarak biliniyor, harika tarihi dokusu ve şehri kanaldan gezmenizi sağlayan doğal bi güzelliği var.Bota ilk bindiğimizde her an düşecekmişiz korkusuyla acayip bi heyecan yaşadıktan bi süre sonra olaya alışıyorum. Tabi böyle bir korkunun oluşmasında kiloca yaklaşık benim 3 katım 3 teyzenin payı çok büyük.Hayır birşey değil ağırlıkları az gibi yemek yemeğe gezi boyunca da devam ettiler. :D Gayet enteresanlardı.
Botla yaptığımız şehir turu az gelmiş olacak ki birde otobüsle göremediğimiz diğer yerleri görmek için "City Tour" otobüsleriyle gezdik. Tabi şehri gezmek için alternatif çok olunca insan şaşırıyor. Bir şansımız daha vardı oda faytonla şehir turu atmak bu kadar gezinti yeterliydi zaten havada yavaştan kararmaya başlamıştı.Bu güzel şehirden istemeyerek de olsa ayrıldık.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...