En Özel Yolculuğumuz (4.Gün)

9 Kasım 2011, Çarşamba

Bugün Bolognayı geziyoruz. Bologna Belediye Sarayını, Podesta Sarayını, Neptün Çeşmesi gezdiğimiz yerler arasında.
İki kişi gidilen tatillerde ki en büyük zorluk anı ölümsüzleştirmek adına çekilmeye çalıştığımız iki kişilik fotoğraflarda fotoğrafı çekebilecek birilerini bulmaktır. İşte bu karmaşa sayesinde tanıştık bu güzel çiftle ve tur boyunca ikimizin fotoğrafını denk geldiği sürece onlar çektiler. Tıpkı bizim gibi hem gezme hemde değişik tatlar düşkünü bu çiftle güzel vakit geçirdik İtalya da.

Rehberimizin önerdiği bir mekana girdik ve Tortelliniyi burada tatmak istedik. Üzerinde parmesanla enfes bir   yemek yedik. Tabağımı bitirdikten sonraki gülüşümden de ne kadar mutlu olduğum anlaşılıyor değil mi :).Akşam tur kapsamında gece düzenleniyor biz kaçırır mıyız çünkü İtalya'ya özgü tadların sunulacağı bir yemek olacak. Hiç vakit kaybetmeden hazırlanıyoruz ve gecenin yapılacağı yere doğru yola çıkılıyor.

Beş farklı çeşit yıllara göre sunulmuş şaraplar getiriliyor masaya. Ve minik lezzetler süslüyor masamızı bunların arasında yörede yetişmiş zeytinler akdeniz usulü kurutulmuş sebzeler vb. yer alıyor. Gecede yeni arkadaşlarımızda eşlik ediyor bize. Güzel vakit geçiriyoruz müzikle eğleniyor kaynaşıyor turdaki insanlar.

En son şeker oranı yüksek bir şarap ile bu küçük kekler geliyor ve gecenin ikramları son buluyor.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...