En Özel Yolculuğumuz (3.Gün)

8 Kasım 2011, Salı

Tur programımıza göre bugün ki hedef Genova - Portofino fakat hava muhalefeti ve İtalyanın yaşadığı talihsiz sel olayı nedeniyle o güzergah kapalı olduğundan bizi memnun etmek adına rotamıza farklı bir ülke dahil oluyor ve kısa bir tur olsada İsviçre'ye geçiyoruz. Özel izinler ve bikaç kontrolden sonra İsviçre'deyiz.


İsviçreye gelipte çikolata almadan dönülür mü hemen yükleniyorum. Hem hediyelik hemde kendimiz için alıyoruz. Çikolata mutluluktur. 


Çikolataları tüketilince geriye bu şirin bardak hatıra kalıyor bize.Düzensiz sıralanmış dağları ve küme küme serpiştirilmiş köy manzaraları ile çevrelenen İtalya göllerinin durgun suları, Avrupa'nın en cezbedici manzaralarının arasında yer alıyor. İtalyanın bu muhteşem manzaralı gölleri yüzyıllar boyunca zenginlerin, ünlülerin ve hatta sadece merak edip gelenlerin sürekli ziyaret yeri haline gelmiş. Bizde bu göllerden biri olan Como gölüne doğru yola çıkıyoruz.

Belçikadayken sahip olduğum bisikletimi anımsatan bir bisiklet görüyorum özlemle hemen fotoğrafını çekiyorum kim bilir kimlere yar olmuştur benim canım 'Pembe Kelebeğim' :( .
Akşam saatlerine doğru otellimizin bulunduğu  yere yani Milanoya geri dönüyoruz. Haliyle gezmekten birazcık yorulduk ve acıktık. Burada bir ritüele dönüşmüş makarna şarap ikilisini tatmak için rastgele bir yere oturuyoruz. Yorgunluktan solan yüzümü eşimi güldürmeye çalışıyor.

Makarnalarımız ve şaraplarımız gelince yüzüm gülmeye başlıyor. Aşkımıza olsun bu kadeh 'EVVİVA'.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...